Osamělý vlk, pán tenké hrany mezi vítězstvím a porážkou

10. 05. 2021 10:22:20
Sobota zalitá sluncem, neděle jak by smet. Teď jenom neusnout a kolem druhé po půlnoci být u toho, jak paprsky štěstí dopadnou i na slovenského UFC zápasníka Ľudovíta Kleina.

Týden po úžasném představení Jirky Procházky jsou všichni natěšeni a čekají, že Mr. Highlight předvede, na UFC on ESPN 24, něco podobného. Možná trochu víc učesaného, ne tak nervy drásajícího, ale s podobným koncem. Nejlépe s high kickovou tečkou, kterých rozdal až hanba.

Bohužel, svět se někdy netočí přesně tak, jak si přejeme a mezi vítězstvím a prohrou je jen tenká hrana.

Kleinův soupeř Michael Trizano mi, účesem a vlastně i trochu pohybem, připomíná mladší verzi Claytona Guidy. Je o dost vyšší než Klein a občas mám, při pohledu na obrazovku, pocit, jestli si nespletl váhovou kategorii.

Od prvního kola si zabírá střed klece a vlastně celý zápas na ni Slováka tlačí. Oba jsou podobně nebezpeční. Klein je rychlejší, ale i dlouhé ruce Američana zasahují. Ke konci první pětiminutovky Mr. Highlight strhává zápas na zem, kde jen drží a inkasuje. Kolo může jít za oběma. Já se spíš přikláním k slovenskému borci.

Druhé kolo připomíná první. Jen Klein se zdá být nebezpečnější. Po dvou kolech může klidně vyhrávat 20-18. Michael Trizano by měl přidat, jestli chce zápas vyhrát, říkám si (v tu chvíli ještě netuším, že jeden z rozhodčí vidí zápas úplně opačně než já).

A skutečně se tak děje. Michael přidává a na začátku třetího kola, Slováka pěkně trefuje. Klein lehce podklesává, ale instinktivně skáče pro take-down, který nevychází. Další průběh zápasu se zdá být opticky vyrovnaný. Blížíme se ke konci. Klein bere Američana na zem, tak jako v každé z pětiminutovek. Osamělý vlk, jak si říká Trizano, chytá Ľudovíta pod krkem, nasazuje gilotinu. V první chvíli se zdá, že o nic nejde. Postupně ale získává lepší úchop a dostává se hlouběji. Začíná to být dost nervózní. Čas uhání. Do konce zápasu zbývají sekundy, setiny. Konec. Tohle kolo vyhrál Amík, ale jak dopadne celý duel, to musí rozhodnou rozhodčí.

Borci jdou do středu klece, ringový je chytá za ruce. Komu ji zvedne? Sám nevím. Bylo to těsné. Přikláním se ke Kleinovi.

Čeká se na vyhlášení výsledku. Zdá se, že si člověk po zápase může oddechnout, je dobojováno, ale v tomto bodě se vaše nervozita ještě znásobí. Už to není na vás. Teď to mají v rukou jiní. Rozhodčí, kteří souboj nemuseli vidět přesně tak, jak jste ho vnímal, jak si ho pamatujete. Je to pekelná chvíle. Vítězství a porážka jdou chvíli v ruku v ruce, aby se vzápětí rozdělili.

Rozhodčí zvedá ruku Trizanovi. Cítím zklamání, stejně jako Klein.

Ale tak to prostě je. Pokud si chcete být stoprocentně jisti výhrou, nesmíte dopustit, abyste se dostal do tohoto bodu. Musíte se snažit zápas ukončit před limitem, čemuž byl v tomto duelu blíž Michael.

Ľudovít Klein se tímto pravidlem po většinu kariéry řídí a dobře dělá. Tohle je teprve druhý zápas, který došel až sem. Skoré? Jedna, jedna. To Trizano je v tomhle ohledu mnohem zkušenější a hlavně úspěšnější. Pět vítězství na body, žádná prohra. To ho dělá pánem tenké hrany mezi vítězstvím a porážkou. Tedy aspoň pro tentokrát.

Autor: Daniel Barták | pondělí 10.5.2021 10:22 | karma článku: 4.16 | přečteno: 140x

Další články blogera

Daniel Barták

Poslední svého druhu. Zabiják ze staré školy.

8. srpna nad ránem nás čeká střed dvou těžkotonážníků bojujících v hlavním zápase večera o prozatímní titul těžké váhy organizace UFC. Američan Derrick Lewis proti dosud neporaženému Francouzi Cirylu Gane.

7.8.2021 v 15:43 | Karma článku: 6.43 | Přečteno: 243 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Petr Těthal

MS v hokeji divize IIIB

Ve čtvrtek 29.2.2024 skončilo v Sarajevu MS v hokeji divize IIIB. Jak to dopadlo...?? To nejdůležitější nakonec.

1.3.2024 v 15:14 | Karma článku: 10.47 | Přečteno: 193 | Diskuse

Marek Morávek

Sto let hokeje v Hradci? Navraťme klubu jeho identitu, navraťme mu původní klubové barvy

Královéhradecký hokejový klub plánuje změnu identity. Generální manažer Aleš Kmoníček o tom informoval v sekci ptejte se. Znovu tak začalo rezonovat téma možného návratu klubových barev v kombinaci červené, žluté a bílé.

29.2.2024 v 16:44 | Karma článku: 11.43 | Přečteno: 1088 |

Petr Těthal

Tadeáš Galanský - jediný Čech v dánské soutěži

Frederikshavn, aktuálně poslední tým v dánské Metal Ligaen, se radoval ze zisku místního titulu naposledy v sezóně 1999/2000. Členem současného týmu je i jediný Čech v Metal Ligaen, brankář Tadeáš Galanský.

26.2.2024 v 10:43 | Karma článku: 3.49 | Přečteno: 77 | Diskuse

Jan Lunga

Proč to hokejové Kladno tak trápíte?

Hokejisté Kladna, už třetí sezonu se trápíte v české extralize. Dvakrát jste byli poslední a letos to bude asi stejné. Co by vám do blízké budoucnosti mohlo pomoci?

11.2.2024 v 14:56 | Karma článku: 8.78 | Přečteno: 257 | Diskuse

Josef Hnidzik

Dozvuky duelu HK-ČB. Pan Ryšavý uvádí zavádějící informace. Záměrně?

Během středečního dopoledne byl novinářem Ryšavým zveřejněn v deníku Sport článek věnující se událostem po utkání mezi Hradcem a Budějovicemi. Zmíněný novinář se nebál v tendenčním článku ostrých výpadů vůči fandům z jihu Čech.

7.2.2024 v 18:18 | Karma článku: 12.68 | Přečteno: 386 | Diskuse
Počet článků 55 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 398

Jsem trenér MMA a Brazilského jiu-jitsu v Penta gymu Praha. Píšu hororové povídky a MMA blog. Loni mi vyšel horor Stinná místa a letos kniha o historii MMA Život v kleci. Vše o mě můžete najít na www.danbartak.cz
Co je MMA? Je to zkratka anglického Mixed Martial Art. Jedná se o moderní plnokontaktní sport, využívající kopy, údery, zápas ve stoje, porazy a boj na zemi (údery, páky a škrcení) různých bojových a sportů.

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Tělo se na ně neumí adaptovat. Studie odmítla vysoce zpracované potraviny

Není prostor na námitky. Pokud jste čekali na konečné postrčení, proč se opravdu vzdát vysoce zpracovaných potravin...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...