Uspat Masvidala? Lepší, než probudit rodinu

27. 04. 2021 13:13:39
Člověk občas, často, nemá chuť v neděli vstávat kolem čtvrté ráno, a to i přesto, že je na programu nabitá karta UFC 261.

Má to své výhody. Vyspíte se a jste pak po celý den k něčemu, ale hlavně nemusíte na jednotlivé zápasy čekat. Prostě už je máte pohromadě a přehrajete si je v takovém pořadí, v jakém na ně máte chuť.

Z postele, jak jinak. Přece se nepůjdete jinam. Do uší sluchátka, zbytek rodiny vůbec nemusí vědět, že se přesouváte do Ameriky. Proč taky?

První zápas z hlavní karty? Jasná volba. Holky! Rose Namajunas proti Weili Zhang. Zápas, k mému úžasu, končí dost rychle. Číňanka uhýbá low -kicku, který jí místo nohy zasahuje hlavu a Weili padá jak zasažená virem. Pár razítek na cestu a je po zápase.

Šok! Čekal jsem všechno, ale ne tohle. Mám chuť si zařvat, aspoň ty vole, ale nemůžu. Probudil bych rodinu, a to by se mi příjemné ráno mohlo pěkně rychle zkazit.

Jde se dál. Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal a Valentina Ševčenko vs. Jessica Andrade. Asi v celku očekávané výsledky. Jen to provedení?

Usmana si před zápasem strčil do rukavice granát, protože jinak to není možné. Jen co se na něj Jorge, v druhém kole, přiblble usměje, odjistí ho a Masvidala uspí. Pecka!

Valentina to vzala z trochu jiného soudku. Pustila se do lámání rekordu v počtu doručených take downů. Když jí to přestane bavit, bere Brazilku do bábi pod kořenem, a tam jí začne rozklepávat, jak pověstný nýtek.

Výsledek? Tři zápasy za mnou a rodina pořád spí.

No a pak se pouštím do Uriaha Halla s Chrisem Weidmanem. Po prvním kopu Chrise, který míří soupeři na kolena, po mě nikdo nemůže chtít, abych byl zticha.

„Au!“ zaúpím, jako by šlo o moji holeň, a ne o Weidmenovu, která se zlomila. Rodina se probouzí, má pocit, že se mi něco stalo. Když je ubezpečím, že jsem v pohodě, že se jen dívám na UFC, kde si právě zápasník zlomil nohu, nemají slitování a propichují mě pohledy. Slova díku, že jsem je vytrhnul ze zajetí nočních můr, (synovi se zdálo, že jde v neděli do školy! Fuj) nepřicházejí.

Nepomůžu si ani tím, že je pozvu, ať se dívají se mnou. Jde přece Anthony Smith s Jimmy Crutem! Nechtějí. Chápu. Nicméně mám pocit, že jim to ráno musím přece jenom zpříjemnit, a tak jim nadšeně prozradím, že příští týden jde Procházka, a to chci vidět live.

Autor: Daniel Barták | úterý 27.4.2021 13:13 | karma článku: 4.59 | přečteno: 141x

Další články blogera

Daniel Barták

Poslední svého druhu. Zabiják ze staré školy.

8. srpna nad ránem nás čeká střed dvou těžkotonážníků bojujících v hlavním zápase večera o prozatímní titul těžké váhy organizace UFC. Američan Derrick Lewis proti dosud neporaženému Francouzi Cirylu Gane.

7.8.2021 v 15:43 | Karma článku: 6.43 | Přečteno: 243 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Petr Těthal

MS v hokeji divize IIIB

Ve čtvrtek 29.2.2024 skončilo v Sarajevu MS v hokeji divize IIIB. Jak to dopadlo...?? To nejdůležitější nakonec.

1.3.2024 v 15:14 | Karma článku: 10.48 | Přečteno: 199 | Diskuse

Marek Morávek

Sto let hokeje v Hradci? Navraťme klubu jeho identitu, navraťme mu původní klubové barvy

Královéhradecký hokejový klub plánuje změnu identity. Generální manažer Aleš Kmoníček o tom informoval v sekci ptejte se. Znovu tak začalo rezonovat téma možného návratu klubových barev v kombinaci červené, žluté a bílé.

29.2.2024 v 16:44 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 1109 |

Petr Těthal

Tadeáš Galanský - jediný Čech v dánské soutěži

Frederikshavn, aktuálně poslední tým v dánské Metal Ligaen, se radoval ze zisku místního titulu naposledy v sezóně 1999/2000. Členem současného týmu je i jediný Čech v Metal Ligaen, brankář Tadeáš Galanský.

26.2.2024 v 10:43 | Karma článku: 3.49 | Přečteno: 78 | Diskuse

Jan Lunga

Proč to hokejové Kladno tak trápíte?

Hokejisté Kladna, už třetí sezonu se trápíte v české extralize. Dvakrát jste byli poslední a letos to bude asi stejné. Co by vám do blízké budoucnosti mohlo pomoci?

11.2.2024 v 14:56 | Karma článku: 8.78 | Přečteno: 257 | Diskuse

Josef Hnidzik

Dozvuky duelu HK-ČB. Pan Ryšavý uvádí zavádějící informace. Záměrně?

Během středečního dopoledne byl novinářem Ryšavým zveřejněn v deníku Sport článek věnující se událostem po utkání mezi Hradcem a Budějovicemi. Zmíněný novinář se nebál v tendenčním článku ostrých výpadů vůči fandům z jihu Čech.

7.2.2024 v 18:18 | Karma článku: 12.68 | Přečteno: 386 | Diskuse
Počet článků 55 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 398

Jsem trenér MMA a Brazilského jiu-jitsu v Penta gymu Praha. Píšu hororové povídky a MMA blog. Loni mi vyšel horor Stinná místa a letos kniha o historii MMA Život v kleci. Vše o mě můžete najít na www.danbartak.cz
Co je MMA? Je to zkratka anglického Mixed Martial Art. Jedná se o moderní plnokontaktní sport, využívající kopy, údery, zápas ve stoje, porazy a boj na zemi (údery, páky a škrcení) různých bojových a sportů.

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Tělo se na ně neumí adaptovat. Studie odmítla vysoce zpracované potraviny

Není prostor na námitky. Pokud jste čekali na konečné postrčení, proč se opravdu vzdát vysoce zpracovaných potravin...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...