Když zápasník dozraje a je ostrý jako břitva. Skalník do toho říznul!

16. 10. 2019 7:07:07
Hlava je sviňa, zvlášť, pokud se vám do ní dostanou pochybnosti o vás samých. Když jsem viděl nastupovat Jirku Procházku a Fábio Maldonada na hlavní zápas japonské organizace Rizin, byly to dva rozdílné světy.

Jirka bojovně naladěný, přesně zaměřený na každou následující sekundu a Brazilec...? Jako by ještě před chvílí držel v ruce hůlky a skrze chuťové pohárky vzpomínal, jak dobře mu chutnalo místní sushi. Možná si jen odskočil mezi hlavním chodem a dezertem.

Ten frajer byl úplně jinde. Jak před zápasem, tak v něm samotném. Nebo aspoň to tak skrze monitor na mě působilo. Jestli se do něj chtěl dostat, tak Jirka mu to vůbec neumožnil a po zásluze vyhrál.

Hlavu, věčný problém sportovců, která rozhoduje z 90 procent o úspěchu a neúspěchu, jsme řešili i na GCF 50 v Příbrami. Po jednatřiceti měsících měl totiž do zápasu nastoupit Ondřej Skalník, který se po získání dvou titulů šampiona v Německu a Anglii rozhodl na nějakou dobu uklidit na Nový Zéland.

Nebudu zastírat, neměl jsem z toho radost. Ondra v tu dobu patřil mezi největší hvězdy Penta gymu i české scény. Jen co se usadil v letadle už mi začaly chodit nabídky na zápasy. Nejvíc z Ruska, z ACA. Nedalo se nic dělat, musel jsem je odmítnout.

Jak čas běžel, netušil jsem, zda se k MMA vůbec vrátí. Pokud ano, v jakém stavu?

Naštěstí MMA je jako jízda na kole. Párkrát šlápnete a už víte, co máte dělat. I když mezitím občas třeba spadnete. Bohužel, do hlavy vám nikdo nevidí, a vy jen těžko můžete odhadnout, jak se zachováte, když vstoupíte do klece před vyprodanou halou. V tu chvíli už to není zkouška, jede se naostro a každé zaváhání vás může hodně bolet. Jak fyzicky, tak na duchu.

Ondra byl na začátku své kariéry velký nervák. I když to na sobě nechtěl nechat zdát, podle zeleného potahu obličeje jste poznali, že na tom není nejlíp. Postupem času, jak nabíral zkušenosti a jeho sebevědomí rostlo, se vše srovnávalo i barva měnila odstín. A jen díky tomu se dostal tak vysoko. Ale jak to zvládne po takové pauze?

Určitě mu nepomohlo několikanásobné měnění soupeře. Nejprve to měl být talentovaný David Skříšovský. Nakonec ze zápasu, o kterém se mluvilo už před Ondrovým odletem, muselo sejít. Davida totiž zabrzdilo vážné zranění kolene. Následoval Karolis Buslys z Litvy, ale také ze zápasu odstoupil. Po něm jsme nakoukávali Ghenadie Gitlana. Problémy s policií, která mu odebrala pas, mu však pět dní před turnajem nedovolily přijet. Nakonec, světe div se, vstoupil do hry opět Karolis Buslys a my ho vzali.

Abych to nezdržoval, Ondra vletěl do zápasu jako nikdy předtím. Byl ostrý jako břitva a jestli jsme měli nějaké pochybnosti, tak je po první kombinace rozprášil na tisíce molekul. Skalník dominoval, jak v postoji, tak na zemi, kam se zápas záhy přenesl a první kolo jednoznačně vyhrál.

Bohužel o přestávce nás informoval, že si udělal něco s rukou. Při jedné z výměn trefil Litevce tak nešťastně, že cítil na hřbetu ruky pnutí. Věděli jsme, že to není dobré, ale Ondra byl rozhodnutý pokračovat, tak jsme ho s Michalem Hořejším nechali.

Už jsem se chystal z klece, když z druhého rohu vidím přicházet rozhodčího Vaška Přibyla, jak gestikuluje, že Litevci nebudou pokračovat. Buslys si poranil loket, Skalník vítězí!

Ondra předvedl skvělý zápas, nejlepší první kolo, které kdy v životě vybojoval. Jako by na Novém Zélandu dozrál. Hlava ho nezradila. Jednoznačně ukázal, že když chce ona, můžete si jít pro vítězství i s nadvakrát zlomenou kostí!

Musím přiznat, bylo to krásných pět minut, opojných pět minut pro Pentu, za kterými jsou stovky hodiny tréninků.

Autor: Daniel Barták | středa 16.10.2019 7:07 | karma článku: 6.04 | přečteno: 176x

Další články blogera

Daniel Barták

Poslední svého druhu. Zabiják ze staré školy.

8. srpna nad ránem nás čeká střed dvou těžkotonážníků bojujících v hlavním zápase večera o prozatímní titul těžké váhy organizace UFC. Američan Derrick Lewis proti dosud neporaženému Francouzi Cirylu Gane.

7.8.2021 v 15:43 | Karma článku: 6.43 | Přečteno: 243 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Petr Těthal

MS v hokeji divize IIIB

Ve čtvrtek 29.2.2024 skončilo v Sarajevu MS v hokeji divize IIIB. Jak to dopadlo...?? To nejdůležitější nakonec.

1.3.2024 v 15:14 | Karma článku: 10.47 | Přečteno: 194 | Diskuse

Marek Morávek

Sto let hokeje v Hradci? Navraťme klubu jeho identitu, navraťme mu původní klubové barvy

Královéhradecký hokejový klub plánuje změnu identity. Generální manažer Aleš Kmoníček o tom informoval v sekci ptejte se. Znovu tak začalo rezonovat téma možného návratu klubových barev v kombinaci červené, žluté a bílé.

29.2.2024 v 16:44 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 1097 |

Petr Těthal

Tadeáš Galanský - jediný Čech v dánské soutěži

Frederikshavn, aktuálně poslední tým v dánské Metal Ligaen, se radoval ze zisku místního titulu naposledy v sezóně 1999/2000. Členem současného týmu je i jediný Čech v Metal Ligaen, brankář Tadeáš Galanský.

26.2.2024 v 10:43 | Karma článku: 3.49 | Přečteno: 78 | Diskuse

Jan Lunga

Proč to hokejové Kladno tak trápíte?

Hokejisté Kladna, už třetí sezonu se trápíte v české extralize. Dvakrát jste byli poslední a letos to bude asi stejné. Co by vám do blízké budoucnosti mohlo pomoci?

11.2.2024 v 14:56 | Karma článku: 8.78 | Přečteno: 257 | Diskuse

Josef Hnidzik

Dozvuky duelu HK-ČB. Pan Ryšavý uvádí zavádějící informace. Záměrně?

Během středečního dopoledne byl novinářem Ryšavým zveřejněn v deníku Sport článek věnující se událostem po utkání mezi Hradcem a Budějovicemi. Zmíněný novinář se nebál v tendenčním článku ostrých výpadů vůči fandům z jihu Čech.

7.2.2024 v 18:18 | Karma článku: 12.68 | Přečteno: 386 | Diskuse
Počet článků 55 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 398

Jsem trenér MMA a Brazilského jiu-jitsu v Penta gymu Praha. Píšu hororové povídky a MMA blog. Loni mi vyšel horor Stinná místa a letos kniha o historii MMA Život v kleci. Vše o mě můžete najít na www.danbartak.cz
Co je MMA? Je to zkratka anglického Mixed Martial Art. Jedná se o moderní plnokontaktní sport, využívající kopy, údery, zápas ve stoje, porazy a boj na zemi (údery, páky a škrcení) různých bojových a sportů.

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Tělo se na ně neumí adaptovat. Studie odmítla vysoce zpracované potraviny

Není prostor na námitky. Pokud jste čekali na konečné postrčení, proč se opravdu vzdát vysoce zpracovaných potravin...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...