Jak se stát „miláčkem“ sociálních sítí. Buď Peštou!

4. 10. 2019 7:07:07
A už je to tady zase, Viktor Pešta, jak se říká, strčil ruku do vosího hnízda a na sociálních sítích to je jedno píchnutí, popopíchnutí za druhým. Už mi to přijde jako takový kolorit naší scény. Cokoliv Viky udělá, udělá špatně.

Ani nevím, kde se ta nevraživost k jeho osobě vzala. Možná během UFC, kdy se spoustě lidí nelíbil jeho styl a spílali mu, že tam nemá co dělat. I další jeho kroky většinou ocenili bučením a palcem dolů. Když si říkal o zápas Karlosem Vemolou, nadávali, že na něj nemá nárok a teď jsou pobouřeni znovu. Na Oktagonu 15 totiž bude bojovat s Michalem Martínkem o pás v těžké váze!

Přitom k tomuhle zápasu vlastně prapůvodně nemělo vůbec dojít. Viktor měl poprvé regulérně přestoupit do polotěžké váhy a střetnout se s americkým bombarďákem Jeremy Kimballem. Mohla to být super podívaná, možná větší, než zápas století, kdyby se Jeremy nerozhodl startovat na Oktagonu 14 v Bratislavě, kde ho v prvním kole ukončilo německé zjevení – Timo Feucht!

Najednou bylo všechno jinak. Jeremy s Viktorem jít nechtěl, Feucht jakbysmet a nikdo další se na zápas s ním nehlásil. Ticho na české pěšině. Samozřejmě, mohl se Viktorovi přivést někdo z ciziny, ale kdo, aby to mělo ty správné grády? A tak se objevila nabídka na titulový zápas s Martínkem. Pecka?! Pro některé bohužel ne.

Na OKTAGON MMA se mi líbí, že se k titulu šampiona dostane zápasník až po určité době v organizaci. Rozhodně o něj nebojujete hned, jako jsem to viděl na mnoha turnajích, doma i ve světě. Něco ve smyslu, hele uděláme první turnaj a hned rozdáme tři, čtyři pásy, pokud možno s podtitulem světový nebo evropský, abychom nalákali víc lidí do hlediště. Ne, tuhle filozofii OKTAGON nerazí.

Michal Martínek si musel odzápasit své, aby se stal šampionem! Ale už v Bratislavě jsem si říkal, že mu dá hodně práce, aby ho udržel. Sledoval jsem totiž dominantní výkon slovenského těžkotonážníka Martina Budaye, který porazil Daniela Dittricha. Tedy stejného soupeře, kterého, v zápase o titul, ukončil i Martínek.

Buday by si zápas o pás jednoznačně zasloužil, kdyby nepřišel Pešta!

Jak už jsem psal, spoustu lidí mu předhazuje, že si zápas o titul nezaslouží. Proč ne? Že v těžké neodzápasil ani jeden zápas? Ten poslední byl vypsán do 96 kilogramů, takže spíš těžká než polotěžká. Že vybojoval pod OKTAGONem jen jeden zápas a hned ten další jde o titul. Něco podobného už tu přece bylo, ne? Tomáš Deák. Také jeho druhý zápas byl o pás! A nikdo se tomu vůbec nedivilo. Deák je totiž ověřená značka, prošel spoustou bitev, v kterých obstál, stejně jako Pešta.

Ke vší úctě k Budayovi, Viktor toho má za sebou mnohem víc, a hlavně porazil daleko zvučnější jména než on, a proto si možnost vyzvat šampiona zaslouží!

Když jsem se dozvěděl, že by Viktor mohl zápasit s Michalem Martínkem, napadly mě dvě věci. Za prvé, jak to bude vypadat, když se někdo zraní z dvojice Vémola Végh. Původní myšlenka totiž byla, že v případě, že jeden z nich odstoupí, Pešta, nebo Kimball se využije jako náhradník. Tím pádem určitá možnost, že by se Viktor mohl dostat k vytouženému zápasu s Karlosem. Díky nabídce na Martínka, to ale vzdal, jako by tušil, že i kdyby se k něčemu takovému schylovalo, tak z toho Vémola vycouvá.

A za druhé jsem se podivoval, že to Martínek vzal. Vzápětí mi ovšem došlo, že je to od něj chytrý tah. Když prohraje, tak se svým způsobem nic nestane. Prohrál jsem s Viktorem Peštou, který zápasil v UFC! To zní daleko líp, než kdyby odevzdal pás Martinu Budayovi, ne? A když vyhraje, tak to bude neskutečná bomba.

A Viktor? Ten může v tomhle zápase jenom ztratit. V jednom má ale jistotu, jeho věrní hateři si ho najdou, ať vyhraje, nebo prohraje. A přitom mu jde o to samé, co všem. O místo na slunci.

Autor: Daniel Barták | pátek 4.10.2019 7:07 | karma článku: 8.94 | přečteno: 303x

Další články blogera

Daniel Barták

Poslední svého druhu. Zabiják ze staré školy.

8. srpna nad ránem nás čeká střed dvou těžkotonážníků bojujících v hlavním zápase večera o prozatímní titul těžké váhy organizace UFC. Američan Derrick Lewis proti dosud neporaženému Francouzi Cirylu Gane.

7.8.2021 v 15:43 | Karma článku: 6.43 | Přečteno: 243 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Petr Těthal

MS v hokeji divize IIIB

Ve čtvrtek 29.2.2024 skončilo v Sarajevu MS v hokeji divize IIIB. Jak to dopadlo...?? To nejdůležitější nakonec.

1.3.2024 v 15:14 | Karma článku: 10.47 | Přečteno: 196 | Diskuse

Marek Morávek

Sto let hokeje v Hradci? Navraťme klubu jeho identitu, navraťme mu původní klubové barvy

Královéhradecký hokejový klub plánuje změnu identity. Generální manažer Aleš Kmoníček o tom informoval v sekci ptejte se. Znovu tak začalo rezonovat téma možného návratu klubových barev v kombinaci červené, žluté a bílé.

29.2.2024 v 16:44 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 1099 |

Petr Těthal

Tadeáš Galanský - jediný Čech v dánské soutěži

Frederikshavn, aktuálně poslední tým v dánské Metal Ligaen, se radoval ze zisku místního titulu naposledy v sezóně 1999/2000. Členem současného týmu je i jediný Čech v Metal Ligaen, brankář Tadeáš Galanský.

26.2.2024 v 10:43 | Karma článku: 3.49 | Přečteno: 78 | Diskuse

Jan Lunga

Proč to hokejové Kladno tak trápíte?

Hokejisté Kladna, už třetí sezonu se trápíte v české extralize. Dvakrát jste byli poslední a letos to bude asi stejné. Co by vám do blízké budoucnosti mohlo pomoci?

11.2.2024 v 14:56 | Karma článku: 8.78 | Přečteno: 257 | Diskuse

Josef Hnidzik

Dozvuky duelu HK-ČB. Pan Ryšavý uvádí zavádějící informace. Záměrně?

Během středečního dopoledne byl novinářem Ryšavým zveřejněn v deníku Sport článek věnující se událostem po utkání mezi Hradcem a Budějovicemi. Zmíněný novinář se nebál v tendenčním článku ostrých výpadů vůči fandům z jihu Čech.

7.2.2024 v 18:18 | Karma článku: 12.68 | Přečteno: 386 | Diskuse
Počet článků 55 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 398

Jsem trenér MMA a Brazilského jiu-jitsu v Penta gymu Praha. Píšu hororové povídky a MMA blog. Loni mi vyšel horor Stinná místa a letos kniha o historii MMA Život v kleci. Vše o mě můžete najít na www.danbartak.cz
Co je MMA? Je to zkratka anglického Mixed Martial Art. Jedná se o moderní plnokontaktní sport, využívající kopy, údery, zápas ve stoje, porazy a boj na zemi (údery, páky a škrcení) různých bojových a sportů.

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Tělo se na ně neumí adaptovat. Studie odmítla vysoce zpracované potraviny

Není prostor na námitky. Pokud jste čekali na konečné postrčení, proč se opravdu vzdát vysoce zpracovaných potravin...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...