Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 4. prosince 2022 Barbora

Vypnutá televize i znovuzrození. Jaké to je, dostat KO!

15. 09. 2016 7:00:00
Minulý týden jsem přemýšlel o novém blogu a vtom jsem si vzpomněl na rozhovor s bývalým redaktorem deníku Sport Frantou Prachařem. Tehdy jsem měl takové hluché období a požádal ho o radu.

‚Hele, zajímalo by mě, jaké to je dostat KO? O tom bys měl napsat,‘ povídá.

‚OK, jestli tě to tolik zajímá, řeknu klukům z Penty. Určitě ti rádi vyhoví,‘ odbyl jsem ho a hledal jiné téma. No, a teď se mi to tak nějak vrátilo jako bumerang a já si řekl, proč ne? Téma blogu jsem ale krapet rozšířil. A to na dvě otázky: Jaké to je dostat takovou ránu, že vás soupeř vypne? A jaké to je, když vás někdo škrtí a vy se nestihnete včas vzdát a usnete?

Protože jsem ani jedno ve své sportovní kariéře na vlastní kůži nezažil a ani po takové zkušenosti netoužím, potřeboval jsem najít někoho, kdo ví, o čem je řeč. Pár tipů jsem měl a tak jsem začal psát. Nejdřív takový ten úvod do problematiky, s tím, že kluků se zeptám až pak.

Se sešitem a propiskou v ruce jsem vyrazil na Letnou (rád u psaní chodím) a pustil se do toho. Napsal jsem tři odstavce a zarazil se. Najednou jsem věděl, že nesmím pokračovat.

Možná se vám to bude zdát jako hloupost nebo dokonce k smíchu, ale já na tyhle věci prostě věřím. Už jsem o tom psal v jednom ze svých předešlých blogů – Snění nesnění o MMA - a jak to tak vypadá, budu se k tomuhle tématu sem tam vracet. O čem že to mluvím? No přeci o síle myšlenky. Ta je podle mě obrovská.

Blížily se totiž dva turnaje, na které jsme měli jet, a já rozhodně nestál o to, abych svým svěřencům nějaké to káóčko nebo škrceníčko přivolal. Dobře si totiž pamatuju, jak si svého času Radek Veřmiřovský vymodlil knock out cestou na zápas do Hradce Králové. Stačilo jenom pronést: To by byla prdel, kdybych ho dostal. A po 24 sekundách pobytu v kleci jsme ho museli křísit. Od té doby tyhle řeči před zápasem okamžitě utínám.

Takže jsem sešit s propiskou zase uklidil a doufal, že je tím vše zažehnáno. Teď, když se na to dívám zpětně, tak si tak úplně jistý nejsem. Myšlenka totiž byla vyslovena a věci se daly do pohybu.

Opava 10. září. Na amatérské lize nastupuje za nás Petr Kindl proti Martinovi Jurtíkovi, který se v naší tělocvičně také párkrát ukázal. V druhém kole se Martin dostává pod Petra a ten ho zasahuje údery do hlavy a do těla. Oba se zvedají. Petr jde do tlaku a po jednom z úderů Martin padá jako podťatý. Vyhráli jsme!

Po zápase mi to nedá a jdu za Martinem. Vysvětlil jsem mu, o čem chci nebo vlastně nechci psát a zda mi může říct své pocity. Souhlasil.

Jaké to tedy bylo? Řekl, že viděl světlo. Na chvíli byl úplně mimo a pak se znovu nahodil. Jako byste vypnuli a zapnuli televizi. Po zápase byl v naprosté pohodě. A to bylo dobře. Viděl jsem už spoustu káóček. Těžších než tohle. Zápasníci po nich často nevědí, která bije. Neustále se ptají na ty samé věci. Kolik je hodin? Kde jsou? Kdy půjdou zápasit? Často se jim část zápasu nebo dne vymaže z hlavy. Naštěstí tohle nebyl ten případ.

V druhém zápase nastupuje Dan Zámečník s Jakubem Tichotou. Tři kola do sebe tito dva mladí nadějní borci tlučou, hází se a zase tlučou. Nedají si vůbec nic zadarmo. Podle mě nejlepší zápas večera.

Ve třetím kole Jakub Danovi nasazuje triangl. Dan se nestíhá vzdát a v těsném škrcení posléze usíná. Svůj zážitek popsal druhý den na facebookovém profilu:

Když si teď přehrávám probuzení, musím se smát. Byl jsem úplně mimo, ležel jsem na zemi a koukal na lidi, co nade mnou stáli a snažili se mě probudit. Jééé, hele, to je Dan, můj trenér, říkal jsem si. Ale co tady dělá? Jééé, a tohle je Magdička (Magdalena Šormová, která se mnou byla jako druhý trenér). Co se to děje? Bylo mi fakt skvěle. Z druhé strany na mě mluví nějaká paní, kterou vůbec neznám (byla to paní doktorka). Začínal jsem pomalu vnímat jejich slova, ve kterých se mě ptali, jestli jsem v pohodě... Asi jsem řekl, že jsem, ale šiška se mi furt točila jako prase a ani za pí.. se mi nechtělo vstávat, protože jsem byl maximálně vyčerpanej a bylo mi vážně příjemný si tam jen tak ležet a užívat si to "znovuzrozeni“. Nevím, jak dlouho jsem tam takhle ležel, ale když jsem vstal, lidi mi tleskali. Vážně skvělý, jsem si říkal...

Zdálo se, že už mám tedy všechno, co k dopsání blogu potřebuji a to i přesto, že bych o to nějak stál. S touhle myšlenkou jsem se přesunul do Olomouce, kde druhý den měli zápasit Michal Nepraš a Jirka ‚Mamut‘ Paluska.

Michal Nepraš nastoupil proti domácímu Vojtovi Hrabčíkovi a za osmnáct sekund bylo vymalováno! Michal vyhrává TKO. Vojty se ani neptám, jaké to bylo. Jeden názor mám a to mi stačí, říkal jsem si.

V hlavním zápase večera olomoucké publikum vítá Jirku Palusku a Dana Dittricha. Mamut je v průběhu zápasu lepší, ale nemůže velmi houževnatého soupeře ukončit. Oba borci se po boji na zemi dostávají do postoje. Najednou Dan Dittrich kope a zasahuje Jirku Palusku mezi nohy. Ten padá jak podťatý. V nikom z nás by se krve nedořezal. Jirka se válí po podlaze klece v strašlivé bolesti. Byl to faul. Neúmyslný, ale o to teď nejde. Mamutovi pomáháme na nohy a pak do nemocnice.

Cestou domů mám fakt blbej pocit. KO? OK! Škrcení jakbysmet, ale dostat nohou do rozkroku! To je bolest, která se nedá s ničím srovnat. Snad ani s porodem (dámské pokolení promine). Trochu si to beru za vinu, ale to jsem přece nechtěl. Síla myšlenky je obrovská, není radno si s ní zahrávat.

P. S.: Doufám, že se to Mamut nedozví a jestli jo, svedu to na Prachaře. Upřímně, byl to celé jeho nápad.

Autor: Daniel Barták | čtvrtek 15.9.2016 7:00 | karma článku: 15.32 | přečteno: 543x

Další články blogera

Daniel Barták

Poslední svého druhu. Zabiják ze staré školy.

8. srpna nad ránem nás čeká střed dvou těžkotonážníků bojujících v hlavním zápase večera o prozatímní titul těžké váhy organizace UFC. Američan Derrick Lewis proti dosud neporaženému Francouzi Cirylu Gane.

7.8.2021 v 15:43 | Karma článku: 6.43 | Přečteno: 239 | Diskuse

Daniel Barták

Osamělý vlk, pán tenké hrany mezi vítězstvím a porážkou

Sobota zalitá sluncem, neděle jak by smet. Teď jenom neusnout a kolem druhé po půlnoci být u toho, jak paprsky štěstí dopadnou i na slovenského UFC zápasníka Ľudovíta Kleina.

10.5.2021 v 10:22 | Karma článku: 4.16 | Přečteno: 139 | Diskuse

Daniel Barták

Tu kávu si nedávej, přiletí loket z pekla

Chcete si dát dobrej thriller, ale fakt jako hodně dobrej? Koukněte se na zápas Jirky Procházky s Dominickem Reyesem

2.5.2021 v 14:49 | Karma článku: 8.16 | Přečteno: 298 | Diskuse

Daniel Barták

Když vítězství přebije fanoušek myslitel. Má být přítelkyně u klece?

Dokoukal jsem zápas Michala Martínka na posledním ACA a po něm, já hlupák, sroloval pod video a začal číst komentáře

29.4.2021 v 7:07 | Karma článku: 5.34 | Přečteno: 186 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Jan Lunga

Hokej – Liga mistrů – sumář od sezony 2016-17

I když v současné době je u nás zájem o Ligu mistrů v hokeji přibližně stejný jako o českou ligu v kuželkách, dovolil bych předložit pár zajímavostí z této soutěže.

1.12.2022 v 18:46 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 49 | Diskuse

Jan Ziegler

Penalta? Íránec měl dostat žlutou za simulování

Ten výsledek mě včera hodně potěšil. USA porazily Írán 1:0 a postoupily ze základní skupiny fotbalového mistrovství světa v Kataru. Bylo to naprosto zasloužené vítězství Američanů.

30.11.2022 v 12:55 | Karma článku: 13.14 | Přečteno: 482 | Diskuse

Vít Hassan

Trenér Kari Jalonen: „Dobrá defenziva a zachování české DNA může být klíčem k vítězství.“

Kari Jalonen (* 6. ledna 1960, Oulu) je finský hokejový trenér a bývalý lední hokejista. Mezi trenéry byl v roce 2022 řazen k nejlepším v Evropě. 10. března 2022 byl jmenován do pozice hlavního trenéra české hokejové reprezentace.

28.11.2022 v 13:34 | Karma článku: 7.11 | Přečteno: 152 | Diskuse

Tomáš Flaška

Multi-kulti v Marocko-Belgické praxi

Maroko vyhrálo na MS ve fotbale nad Belgií a ukázalo se nám v praxi, jak „politika ve sportu“ není. A nic s tím nenaděláme. Fanouškovství v národních barvách je jen takový soft nacionalismus.

28.11.2022 v 12:16 | Karma článku: 33.21 | Přečteno: 1074 | Diskuse

Jan Lunga

Fotbal – uvažuje se o změnách těchto fotbalových pravidel

I když to tak nevypadá, fotbal prožívá určitou fotbalovou stagnaci. Vidíme to i na současném mistrovství světa v Kataru.

28.11.2022 v 11:23 | Karma článku: 8.26 | Přečteno: 316 | Diskuse
Počet článků 55 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 395

Jsem trenér MMA a Brazilského jiu-jitsu v Penta gymu Praha. Píšu hororové povídky a MMA blog. Loni mi vyšel horor Stinná místa a letos kniha o historii MMA Život v kleci. Vše o mě můžete najít na www.danbartak.cz
Co je MMA? Je to zkratka anglického Mixed Martial Art. Jedná se o moderní plnokontaktní sport, využívající kopy, údery, zápas ve stoje, porazy a boj na zemi (údery, páky a škrcení) různých bojových a sportů.

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...